Boka hotell
Välj hotell
Inga hotell i närheten
av den valda destinationen
Välj datum
Ange antal
  • 1 natt
Ange antal
Rum 1
  • 1 vuxen
  • 0 barn, 0-12 år
Kontakta oss direkt vid bokningar av 10 rum och/eller 16 personer eller mer.

Har du en kampanj- eller företagskod?

Ange kampanjkod:
Ange företagskod:

Våra hotell

Idag bedrivs hotellverksamheten under varumärkena Collection by LigulaProfilHotels, Motel L, Good Morning Hotels, samt två Park Inn by Radisson med franchiseavtal. Bolaget äger och driver dessutom Ronnums Herrgård i Vänersborg.

ProfilHotels

Hotel Riddargatan

Ulrica Blomqvist
General Manager
 ulrica.blomqvist@profilhotels.se
 +46 (0)70-94 11 808

Central Hotel

Anna-Karin Norin
General Manager
 anna-karin.norin@ligula.se
 +46 (0)703-22 50 84

Hotel President

Malin Amér
General Manager
malin.amer@profilhotels.se
+46 (0)70-750 29 06

Calmar Stadshotell

Åsa Måård
General Manager
 asa.maard@profilhotels.se
 +46 (0)480-49 69 01

Hotel Aveny

Micael Forsgren
General Manager
 micael.forsgren@profilhotels.se
 +46 (0)90-17 14 63

Hotel Garden

Mats Wolff
General Manager
 mats.wolff@profilhotels.se
 +46 (0)708-22 08 08

Hotel Opera

Nina Fors
General Manager
nina.fors@profilhotels.se
 +46 (0)31-617 115

Hotel Savoy

Gunilla Lundberg
General Manager
 gunilla.lundberg@profilhotels.se
 +46 (0)36-17 32 94

Copenhagen Plaza

Christer Lundberg
General Manager
 christer.lundberg@profilhotels.dk
 +45 (0) 226 02 319

Richmond Hotel

Daniel Winther
Hotel Manager
daniel.winther@profilhotels.dk
+45 (0) 30305006

Mercur Hotel

Maria Hjorth
Front Office Manager
 maria.hjorth@profilhotels.dk
 +45 (0) 33125711

Motel L

Motel L Hammarby Sjöstad

Ulf Löffler
General Manager
 ulf.loffler@motel-l.se
+46 709-600 793

Motel L Älvsjö

Ulf Löffler
General Manager
 ulf.loffler@motel-l.se
  +46 709-600 793

Collection by Ligula

Ronnums Herrgård

Bitte Dempsey
General Manager
 bitte.dempsey@ronnum.se
+46 (0) 70 0177593

Good Morning Hotels

Good Morning+ Helsingborg

Annika Holmberg
General Manager
annika.holmberg@gmorninghotels.se
+46 (0)728-53 40 74

Good Morning Arlanda

Ulf Löffler
General Manager 
 ulf.loffler@gmorninghotels.se
+46 (0)8-655 01 00

Good Morning+ Hägersten

Andrea Fridén
General Manager 
Andrea.Friden@gmorninghotels.se
 Tel: kommer inom kort

Good Morning+ Sundsvall

Caroline Cato
General Manager
 caroline.cato@gmorninghotels.se  
+ 46 (0) 72 535 22 00

Good Morning+ Nyköping

Liselotte Haraldsson
General Manager 
liselotte.haraldsson@gmorninghotels.se
+46 (0)155-28 90 00

Good Morning Halmstad

Lars Klingvall
General Manager 
 lars.klingvall@gmorninghotels.se
+46 (0)708-40 21 20

Good Morning Jönköping

Tarek Kas
General Manager 
 tarek.kas@gmorninghotels.se
+46 (0)704-23 97 23

Good Morning Karlstad

Helena Andersson
General Manager 
helena.andersson@gmorninghotels.se
+46 (0)709-71 88 67

Good Morning Kista

Ewa-Lisa Jonsson
General Manager 
ewa-lisa.jonsson@gmorninghotels.se
+46 (0)8-594 606 40

Good Morning Lund

Håkan Magnusson
General Manager 
hakan.magnusson@gmorninghotels.se
+46 (0)702-54 34 34

Good Morning+ Malmö

Helena Fransman
General Manager 
helena.fransman@gmorninghotels.se
+46 (0)762-89 57 91

Good Morning Mölndal

Catarina Lundqvist
General Manager 
catarina.lundqvist@gmorninghotels.se
+46 (0)706-66 92 93

Good Morning Västerås

Mathilde Sundberg
General Manager 
mathilde.sundberg@gmorninghotels.se
+46 21-12 02 20

Good Morning Örebro

Linda Rota
General Managers 
 linda.rota@gmorninghotels.se
+46 (0)19-33 07 60

Good Morning+ Copenhagen Star

Claus Uldal Jensen
Hotel Manager 
claus.uldal@gmorninghotels.dk
+45 (0)33 22 11 00

Hosting

Park Inn by Radisson Hammarby Sjöstad

Johan Preisler
General Manager
johan.preisler@rezidorparkinn.com
+46 (0)8-505 070 00

Park Inn by Radisson
Malmö

Per Jonsson
General Manager
per.jonsson@parkinn.com
+46 (0)733 500 320